این پودینگ موز کلاسیک ظرف کمتر از ۱۵ دقیقه درست میشه با این حال تو ذهنتون باشه که زمان بیکاری برای خنک کردن هم وجود داره. این دسر برای اینکه از یک روز قبل درستش کنین عالیه.

این پودینگ موز کلاسیک ظرف کمتر از ۱۵ دقیقه درست میشه با این حال تو ذهنتون باشه که زمان بیکاری برای خنک کردن هم وجود داره. این دسر برای اینکه از یک روز قبل درستش کنین عالیه. اما پودینگ موز رو با شیرینی های کوچیک خرده شکلاتی درست می کنیم ولی برای اینکه پودینگ بیشتر ظاهری کلاسیک داشته باشه از ویفر وانیلی استفاده کنین.

پودینگ موز

مواد اولیه : برای ۴ نفر
نشاسته ذرت ۳ قاشق سوپخوری
شیر۱ و نیم فنجان (۲٪ چربی)
زرده تخم مرغ ۴ عدد
شکر ۱/۳ فنجان
لوبیای وانیل ۲٫۵ سانتی متر (نصف شده از طول یا ۱ قاشق چایخوری عصاره وانیل)
موز ۱ تا ۳ عدد رسیده اما سفت
ویفر وانیلی ۱۵ تا ۲۰ عدد (یا شیرینی کوچک خرده شکلاتی)
خامه ۱/۲ فنجان

طرز تهیه:

  1. نشاسته ی ذرت رو داخل یک کاسه ی مقاوم در برابر حرارت متوسط بذارین بعد نصف فنجون شیر داخلش بریزین و هم بزنین تا یکدست شن. زرده های تخم مرغ رو اضافه کنین و هم بزنین تا مخلوط شن.
  2. یک فنجون شیر دیگر و شکر رو داخل یک روغن دون متوسط بریزین سپس با نوک یک چاقو دونه های یک پوسته ی لوبیا رو از بدنه ی اون بتراشین. دونه های وانیل و پوسته رو داخل روغن دون بریزین. شیر رو روی حرارت متوسط به جوش بیارین سپس سریع شعله رو کم کنین. اگر به جای ساقه ی وانیل از عصاره وانیل استفاده می کنین اون رو در این مرحله اضافه کنین
  3. روغن دون رو از روی شعله بردارین اما شعله رو روشن بذارین. سپس در حالیکه هم می زنین نیمی از مخلوط خامه ای داغ رو داخل مخلوط تخم مرغ بریزین. کرم داغ باید باجریان خیلی باریک و به آهستگی داخل مخلوط تخم مرغ بشه تا اونها نپزه. به این شکل دمای مخلوط تخم مرغ ها کم کم بالا میاد و خطر بستن تخم مرغ ها رو کم می کنه.
  4. مخلوط تخم مرغ داغ رو به شکلی آهسته داخل روغن دون بریزین و روی شعله ی کم هم بزنین و بپزین تا پودینگ کم کم به جوش بیاد. بذارین ۱ دقیقه آروم بجوشه سپس از روی شعله بردارین و داخل یک کاسه بریزین.
  5. پوسته ی وانیل رو بیرون بیارین سپس یک ورق پوشش پلاستیکی روی پودینگ بکشین تا از رویه بستن آن جلوگیری کنین سپس ۲ ساعت داخل یخچال قرار بدین تا سرد بشه.
  6. برای چیدن دسر، پودینگ، موز های حلقه شده، شیرینی ها و خامه ی زده شده رو لایه لایه در کف یک لیوان بریزین سپس بلافاصله نوش جان کنین یا با پوشش پلاستیکی درشو را بپوشونید و تا ۱ روز داخل یخچال قرار دهین تا شیرینی ها نرم بشن.

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه