یه ماهیتابه برداشته و روی حرارت بذارین، خامه شیرینی زده شده رو داخلش بریزین و اجازه بدین جوش بیاد. (همش بزنین و با کفگیر هر چند دقیقه یک بار توی ماهیتابه جا به جاش کنین.)

 

شکلات ترافل

مواد لازم:

مواد اولیه شکلات ترافل:
۲۲۵ گرم شکلات نیمه شیرین یا تلخ (در تکه های کوچک خردشون کنین)
نصف فنجان خامه شیرینی زده شده
۱ قاشق چایخوری عصاره وانیل

طعم دهنده های (چاشنی) اختیاری (هرکدوم رو که خواستین میتونین استفاده کنین):
حدود یک فنجان برگ نعناع خرد شده
دارچین و هل (۱ چوب دارچین، دو غلاف هل)
عصاره بادام (۱ قاشق چایخوری)
پوشش ترافل
پودر کاکائو
گردوی خرد شده
بادام خرد شده

طرز تهیه:

یه ماهیتابه برداشته و روی حرارت بذارین، خامه شیرینی زده شده رو داخلش بریزین و اجازه بدین جوش بیاد. (همش بزنین و با کفگیر هر چند دقیقه یک بار توی ماهیتابه جا به جاش کنین.)
نکته: اگه از یکی از چاشنی ها اختیاری استفاده میکنین، اون رو با خامه هم زده (و وانیل رو در مرحله بعدی نادیده بگیرین). برای اضافه کردن برگ نعناع یا هرکدوم از چاشنی های دیگه ، بعد از اینکه خامه جوش اومد، از روی حرارت برداشته و داخل یه ظرف که سوراخ کوچیکی داره بریزینش و اجازه بدین برای چند ساعت از سوراخ ظرف عبور کنه (دقت کنین که نعناع یا چاشنی های دیگه رو هم باهاش مخلوط کردین). بعد خامه ای که رد شده رو دوباره به ماهیتابه برگردونده و بذارین جوش بیاد و ادامه دستور رو انجام بدین.

شکلات رو در یه کاسه جداگانه ریخته و خامه رو روش بریزین، وانیل رو بهش اضافه کرده و اجازه بدین برای چند دقیقه بمونه، بعد همش بزنین تا یکدست بشه. (این پایه شکلات گاناش ganache نامیده میشه)
اجازه بدین گاناش سرد بشه، بعد برای دو ساعت بذارینش داخل یخچال. بعد از این زمان با یه قاشق چایخوری توپ های گاناش رو رول کنین. اگه با دست رول میکنین باید این کار رو سریع انجام بدین چون حرارت دستها اونا رو ذوب میکنه. حالا اونا رو داخل یه ظرف مخصوص که با کاغذ پوستی پوشیده شده بچینین. برای تمام شب گاناش ها رو داخل یخچال بذارین.

روز بعد گاناش رو در پودر کاکائو یا آجیل خرد شده رول کرده و سرو کنین، و یا داخل یخچال نگهداریشون کنین تا موقعی که بهشون نیاز داشته باشین.

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه