برای کسانی که هرگز هویج وحشی رو امتحان نکردن این سوپ شیرین ماهرانه میتونه معرفی خوبی باشه و میتونه منوی خوبی برای برای پاییز و زمستون باشه.

برای کسانی که هرگز هویج وحشی رو امتحان نکردن این سوپ شیرین ماهرانه میتونه معرفی خوبی باشه و میتونه منوی خوبی برای برای پاییز و زمستون باشه.

سوپ هویج وحشی

دستور پخت برای ۶ تا ۸ نفر (حدود ۲ لیتر )
مواد لازم:
کره بی نمک ۲ قاشق غذاخوری
هویج وحشی پوست کنده و درشت خرد شده ۶۸۰ گرم ( حدود ۵ فنجان )
هویج درشت خرد شده ۱ عدد ( حدود ½ فنجان )
نصف پیاز درشت خرد شده و متوسط ( حدود ½ فنجان )
کرفس راه راه شده و درشت خرد شده ( ½ فنجان )
نمک
مرغ خانگی و یا مرغ بینمک و یا ترکیب آب گوشت و سبزیجات
برگ بو ۱ عدد
خامه غلیظ ۲ فنجان
فلفل سفید تازه
جوز تازه ( رنده شده )

دستور پخت:
کره را تو یک ماهیتابه بزرگ آب کنین. هویج وحشی , پیاز , کرفس و کمی نمک رو اضافه کنین و بپزین , گه گاهی همش بزنین تا زمانی که پیازها نیمه شفاف بشن ( حدود ۵ دقیقه ) . آب گوشت و برگ بو رو اضافه کنین و به جوش برسونین بعد حرارتو کم کنین و بذارین ۲۰ تا ۲۵ دقیقه بپزه. حرارتو طوری تنظیم کنین که در اطراف ماهیتابه به سختی حباب ببینین تا زمانی که همه ی سبزیجات پخته و ترد شن .
برگ بورو در بیارین , آب گوشت و سبزیجاتو تو مخلوط کن بریزین و تیکه های درشتو جدا کنین و روشونو با یک حوله ی ظرفشویی بپوشونین تا از صدای چلپ چلوپ اون جلوگیری کنه. اونقدر اونو له کنین تا پوره صاف بشه .
حالا موادو تو همون ماهیتابه ای که سبزیجاتو پختین صاف کنین خامه رو اضافه کنین و بهش چاشنی نمک و فلفل و جوز بدین. ماهیتابه رو روی اجاق برگردونین و حرارتو ملایم کنین تا زمانی که سوپ شروع کنه از کناره ها به غل غل کردن.
داغ بخورین و ریز ریز به اون چاشنی جوز اضافه کنین. نوش جان

منبع: نوین زی

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه