تیرامیسو یک دسر محبوب ایتالیایی می باشد که به صورت های مختلف تهیه و سرو می شود. در ادامه مطلب با مواد لازم و طرز تهیه تیرامیسو شکلاتی آشنا می شوید. مواد لازم پنیر خامه ایپنیر خامه ای یا ماسکارپونه: ۲۵۰ گرم خامه فرم گرفتهخامه فرم گرفته : ۲/۱ پیمانه شکلات تخته ای: ۸۰ […]

 تیرامیسو شکلاتی (دستور اختصاصی) تیرامیسو یک دسر محبوب ایتالیایی می باشد که به صورت های مختلف تهیه و سرو می شود. در ادامه مطلب با مواد لازم و طرز تهیه تیرامیسو شکلاتی آشنا می شوید.

مواد لازم
پنیر خامه ایپنیر خامه ای
یا ماسکارپونه: ۲۵۰ گرم
خامه فرم گرفتهخامه فرم گرفته
: ۲/۱ پیمانه
شکلات تخته ای: ۸۰ گرم
پودر شکر: ۳ تا ۴ قاشق غذاخوری
قهوه فوری: ۱ پیمانه
بیسکوئیت لیدی فینگر: به مقدار لازم (کیک اسفنجی یا کیک شیفون)
پودر کاکائو و شکلات رنده شده برای تزئین

طرز تهیه

مرحله ۱ – پنیر خامه و پودر شکر را با یکدیگر مخلوط کنید، سپس خامه فرم گرفته را افزوده و با همزن زده تا یکدست شوند.

مرحله ۲ – شکلات را روی حرارت غیر مستقیمحرارت غیر مستقیم
قرار داده تا نرم شود.

مرحله ۳ – شکلات آب شده را اضافه کرده و کمی بزنید، سپس ۳/۱ از قهوه سرد شده را کم کم به مخلوط افزوده و همه مواد را با هم زده تا مخلوطی یکدست درست شود.

 تیرامیسو شکلاتی (دستور اختصاصی)  تیرامیسو شکلاتی (دستور اختصاصی)

مرحله ۴ – کف قالب گردی به قطر ۱۸ تا ۲۰ سانت را با پلاستیک تمیز پوشانده و نیمی از مخلوط خامه را روی آن بریزید. (در صورتیکه مایل هستید تک نفره سرو کنید نیازی به پوشاندن ظرف مورد نظرتان با پلاستیک نمی باشد.)

مرحله ۵ – لیدی فینگرها را در مابقی قهوه زده به اندازه ای که فقط سطح بیسکوئیت ها با آن تماس پیدا کند، سپس روی مخلوط خامه بگذارید تا سطح آنرا کامل بپوشاند.

 تیرامیسو شکلاتی (دستور اختصاصی)  تیرامیسو شکلاتی (دستور اختصاصی)

مرحله ۶ – مابقی مخلوط خامه را روی بیسکوئیت ها ریخته و دوباره روی آنرا با لیدی فینگرهایی که در قهوه زده اید پر کنید، سپس روی آنرا پوشانده و برای ۶ ساعت یا یک شب در یخچال بگذارید تا مزه دار شوند.

مرحله ۷ – تیرامیسو آماده شده را در ظرف مورد نظر برگردانده، روی آنرا با پودر کاکائو و شکلات رنده شده تزئین کرده و سرو نمائید.

منبع: malekbanoo.com

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه