تیرامیسو یکی از انواع دسرهای پر طرفدار است. این دسر به خاطر داشتن بیسکویت لیدی فینگر یک دسر منحصر به فرد محسوب می شود

تیرامیسو یکی از انواع دسرهای پر طرفدار است. این دسر به خاطر داشتن بیسکویت لیدی فینگر یک دسر منحصر به فرد محسوب می شود. در دستور زیر طرز تهیه لیدی فینگر هم آموزش داده شده که بتوانید یک تیرامیسوی کاملا خانگی درست کنید.

تیرامیسو

مواد لازم برای تهیه لیدی فینگر:

۵ ق س آرد
۳ عدد تخم مرغ به دمای اتاق رسیده
۲ /۱ پیمانه شکر
۲ /۱ ق چ وانیل
۲ /۱ ق چ پودر تارتار
۲ /۱ ق چ بیکینگ پودر
نوک ق چ نمک

مواد لازم برای تهیه تیرامیسو

لیدی فینگر به میزان لازم
۱۵۰ گرم پنیر لبنه
۲ /۱ پیمانه شکر
۲ پیمانه شیر
۱ ق س آرد
۲ ق س نشاسته ذرت
۱ پیمانه خامه زده شده
۱ ق س پودر نسکافه
۲ /۱ پیمانه آب جوش
۱ ق س پودر کاکائو
۲ عدد زرده تخم مرغ
شکلات رنده شده به میزان لازم
۲ /۱ ق چ وانیل

طرز تهیه:

۱٫ برای تهیه لیدی فینگرابتدا زرده ها و سفیده های تخم مرغ ها را از هم جدا کنید. زرده ها را با وانیل و نیمی از شکر با همزن بزنید تا کرم رنگ شود.

۲٫ سفیده ها را با پودر تارتار با همزن بزنید تا کاملا سفید و براق شوند، سپس باقیمانده شکر را در دو مرحله اضافه کرده و با همزن بزنید. این مواد را در سه مرحله در یک کاسه به صورت دورانی با مواد مرحله قبل مخلوط کنید. حالا آرد، بیکینگ پودر و نمک را در یک ظرف دیگر الک کرده و سپس به مواد اضافه کنید.

۳٫ مواد را داخل قیف با سر ماسوره ساده، ریخته و به اندازه لیدی فینگر روی کاغذ روغنی بریزید. سینی را در فر ۱۸۰ درجه سانتیگراد از پیش گرم شده، به مدت ۱۲-۱۵ دقیقه قرار دهید تا لیدی فینگرها طلایی شوند.

طرز تهیه تیرامیسو

۱٫ ابتدا زرده و سفیده تخم مرغ ها را جدا کنید. در یک قابلمه مناسب شیر، زرده های تخم مرغ، شکر، آرد و نشاسته ذرت را با هم مخلوط کنید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا غلیظ شود، سپس ظرف را از روی حرارت بردارید. اکنون وانیل و پنیر لبنه را به مواد اضافه کرده و خوب هم بزنید. پس از اینکه مواد کمی سرد شد، خامه را اضافه کرده و خوب مخلوط کنید. کرم تیرامیسو آماده است.

۲٫ در یک ظرف مناسب پودر نسکافه را در آب جوش حل کرده و لیدی فینگرها را در آن خیس کنید، سپس آنها را کف ظرفی که آماده کرده اید، بچینید. حالا یک لایه کرم روی آنها بمالید. به همین ترتیب لایه ها را آماده کنید. در انتها پودر کاکائو را روی تیرامیسو الک کرده و سپس با شکلات رنده شده روی آن را تزئین کنید. ظرف را در یخچال قرار دهید تا تیرامیسو سرد شود، سپس آن را سرو کنید.

یه جور دیگه

اگر وقت و حوصله درست کردن لیدی فینگر ندارید ، می توانید آن را در بسته بندی های آماده از سوپرمارکت های بزرگ خریداری کنید.

��نبع: برترینها

Tweet تیرامیسو؛ دسری که باید بعد از پیتزا بخورید - تصویر 2
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه